Dr. Szabó Csaba előadásai az Egyesült Államokban

Utolsó módosítás: 2017. május 02.

Dr. Szabó Csaba 2017. március 29. és április 8. között Providence-ben a Brown University Germanisztikai Intézetének vendége volt az intézet meghívására. Itt egy előadást tartott Heidegger dolog-értelmezéséről („Wie kommen Dinge als Dinge? – Über Das Ding von Martin Heidegger" címmel), valamint egy workshopot a tárgyak szerepéről és a tárgyiasság értelmezéséről Herta Müller műveiben (a workshop-beszélgetésre „Herta Müller über die Gegenständlichkeit der Dinge" címmel került sor).
A vendégtartózkodás ideje alatt részt vett Baltimore-ban a Johns Hopkins University által, „harmonisch entgegengesetzt: Hölderlin's Philosophy of Nature" címmel rendezett konferencián, ahol „Amme, kaum. Zur Poetik von Hölderlins Ode 'Der Mensch'" címmel tartott előadást.