Jubileumi konferencia

Utolsó módosítás: 2015. április 23.

Tradition und Zukunft germanistischer Forschung und Lehre nemzetközi germanisztikai konferencia

2015. március 27-28. Megalapításának 25. évfordulója alkalmából tanszékünk 2015. március 27-től 28-ig nemzetközi germanisztikai konferenciát rendezett "Tradition und Zukunft germanistischer Forschung und Lehre" címmel. A szakmai fórumra a magyarországi germanisztikai intézetek kutatóin túl Ausztriából, Csehországból, Horvátországból, Németországból, és Romániából is érkeztek germanisztikai szakemberek, akiknek soraiban a tanszék korábbi kollégái is megtalálhatók voltak. A résztvevőket dr. Harsányi Mihály, tanszékvezető főiskolai docens köszöntötte, majd dr. Zimányi Árpád, a Bölcsészettudományi Kar dékánja tartott nyitóbeszédet. A szakmai munka az alábbi plenáris előadásokkal vette kezdetét:

Prof. dr. habil. Tüskés Gábor (MTA Irodalomtudományi Intézet, EKF Eger): Zur deutschen Übersetzung des Marci Kakuk von J. Jenő Tersánszky (Tersánszky J. Jenő "Kakuk Marci" c. művének német fordítása)
Heinrich Heinrichsen (Zentralstelle für das Auslandsschulwesen, Budapest): Digitale Medien und Internet in einem modernen interaktiven Deutschunterricht (A digitális médiumok és az internet szerepe a modern, interaktív németoktatásban)
Ezt követően három nyelvtudományi, két irodalom- és kultúratudományi és egy módszertani szekcióban hangzott el összesen 29 tudományos előadás (programfüzet és absztraktok), amelyek a tanszék publikációs kötetében, a " Germanistische Studien"-ben kerülnek kiadásra.

A konferencia a TÁMOP 4.1.2.D-12/1/KONV-2012-0002 "Komplex nemzetköziesítési programfejlesztés az Eszterházy Károly Főiskolán" és a 8528-5/2014/TUDPOL azonosítószámú "Alkalmazott tudományok főiskolája" címhez tartozó 2014. évi intézményi kiválósági program támogatásával valósult meg.