Konferenciaelőadások Nagyváradon

Utolsó módosítás: 2017. február 11.

VII. Nemzetközi Germanisztikai Konferencia

Konferenciaelőadások Nagyváradon
2016. szeptember 8-án és 9-én került megrendezésre a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetemen a VII. Nemzetközi Germanisztikai Konferencia „Netzwerke und Transferprozesse" címmel.
A konferenciát fennállásának 25. évfordulója alkalmából a Német Nyelv- és Irodalomtudományi Tanszék szervezte, együttműködésben a Müncheni Ludwig Maximilians Egyetem Délkelet-európai Német Kultúra és Történelem Intézetével.
Az tudományos rendezvényen tanszékünk két oktatóval képviseltette magát.
„A német mint idegen nyelv" szekcióban Varga Éva „Online und offline an der Uni – Möglichkeiten der Kooperation in den Unterrichtsstunden" címmel tartott előadást.
Dr. Harsányi Mihály a nyelvtudományi szekcióban látott el szekcióvezetői munkát. Előadásának címe: „Bildungen auf -trächtig und Probleme ihrer Übersetzung ins Ungarische".

A konferencia részletes programja itt olvasható:

Letölthető dokumentum