Nemzetközi workshop a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából

Utolsó módosítás: 2019. január 29.

Nemzetközi workshop a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából

A Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat keretében „DaF – Neue Wege in der Bildung?" címmel 2018. november 29-én nagysikerű nemzetközi workshopot szerveztünk egyetemünk Német Nyelv és Irodalom Tanszékén.
Az esemény díszvendége Dr. Werner Braun volt, aki a Deutsche Forst AG alelnöke, a Dr. Braun Consulting GmbH vezérigazgatója, emellett a frankfurti és a hamburgi egyetemek oktatója, intézményünk címzetes egyetemi docense. A kerekasztal-beszélgetés résztvevői a Tanszék oktatói, valamint a régió közép- és általános iskoláinak képviselői, a német nyelvet oktató kollégák, valamint az érdeklődő hallgatóink voltak. Dr. Braun megnyitó beszédében az európai és a német munkaerőpiac fejlődéséről, valamint a munkaerőpiacnak a nyelvtanár- és német nyelvi képzésekkel szembeni elvárásairól fejtette ki gondolatait. Ezt követte Tisch Ferenc német nyelvű előadása, ő a debreceni Napraforgó Waldorf-iskola Tanári Konferencia vezetője, aki az iskola pedagógiai módszereiről beszélt. Vitaindító előadások sorát Dr. Vas István kollégánk német nyelvű előadása zárta, aki az intézményünkben a vezetése alatt működő tanszállodákban alkalmazott szakmai és szaknyelvi képzési módszereket ismertette. Ezt követően a kollégákkal és a hallgatókkal az oktatás-fejlesztési lehetőségekről, új utakról beszélgettünk.