Szépkiejtési Verseny 2019

Utolsó módosítás: 2019. február 05.

2019. február 1-jén tizenegyedik alkalommal rendezte meg az Eszterházy Károly Egyetem Anglisztika és Amerikanisztika Intézete és Német Nyelv és Irodalom Tanszéke az Idegen Nyelvi Szépkiejtési Versenyt, amelyre a középiskolák utolsó két évfolyamán tanuló diákok jelentkezhettek.

A versenyt Dr. Pintér Márta Zsuzsanna, a Bölcsészettudományi és Művészeti Kar dékánja nyitotta meg. Az első fordulójában a diákok egy ismert prózai szöveget olvastak fel a zsűri előtt. A tíz legjobb eredményt elérő versenyző jutott tovább a második fordulóba, ahol egy ismeretlen szöveg felolvasása volt a feladat. A zsűri a szép kiejtést, az értő olvasást, a helyes intonációt és az olvasás folyékonyságát értékelte. A résztvevők oklevelet kaptak, a döntőbe jutott versenyzők mindannyian tárgyjutalomban részesültek. A diákoknak és a felkészítő tanáraiknak ezúton is gratulálunk!
Eredmények német nyelvből:
1. Gál Benedek, Kossuth Lajos Gimnázium, Tiszafüred, tanára: Csordás Valéria
2. Sári Bertold József, Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Eger, tanára: Karacs Rudolfné
3. Laskovics László, Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Eger tanára: Csutorás Ferenc
4. Toldi Boglárka, Bocskai István Katolikus Gimnázium, Szerencs, tanára: Pafuj Izabella
5. Lengyel Viktória, Lehel Vezér Gimnázium, Jászberény, tanára. Tajtiné Orosz Judit
6. Baráti Viktória, SZC Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakgimnáziuma és Szakközépiskola, Eger, tanára: Seiler Orsolya
7. Juhász István, Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium, Eger, tanára: Kádár-Lénárt Veronika
7. Ürmösi László Gyula, MSZC Berzeviczy Gergely Szakgimnázium, Miskolc, tanára: Illner Balázs
7. Tanner Tamás, Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium, Eger, tanára: Kósa Györgyi
7. Báthori Boglárka, Mikszáth Kálmán Líceum, Pásztó, tanára: Balás Csabáné