Tanulmányi kirándulás

Utolsó módosítás: 2018. november 12.

A Német Nyelv és Irodalom Tanszék felsőbbéves hallgatóinak egy csoportja a módszertan órák keretein belül 2018. október 7-én tanulmányi kirándulásra látogattak Debrecenbe, a Napraforgó Waldorf Iskolába.

A Német Nyelv és Irodalom Tanszék felsőbbéves hallgatóinak egy csoportja a módszertan órák keretein belül 2018. október 7-én tanulmányi kirándulásra látogattak Debrecenbe, a Napraforgó Waldorf Iskolába, ahol Tisch Ferenc, az iskola tanára, tanszékünk levelezős hallgatója várta a csapatot. Először a Márton-napi közös éneklésen vehettek részt, majd német, illetve történelem órákat hospitáltak. Az órák után körbejárták az udvart, az iskola épületét és megbeszélték az órán látottakat az órát tartó tanárokkal, akik a hosszú beszélgetés alatt igyekeztek minél több szempontból megismertetni a lelkes hallgatókat a Waldorf pedagógiával. A hallgatók és kísérő tanáruk óriási élményekkel gazdagodtak, kicsit maguk is részeseivé váltak egy rövid időre az iskola életének. A nap második felében a Debreceni Egyetemet is felkeresték, ahol az éppen zajló Állásbörzén tájékozódhattak az előttük álló lehetőségekről. Belvárosi sétával zárult a rendkívül jól sikerült nap.